אדם או מכונה?

כתבה: נירית כהן / עריכה: אבישג זליגמן

התחרות בין הארגונים על תחתית המחירים ויעילות משאבים, יוצרת מצב מסוכן בו האדם הופך לעוד בורג קטן במערכה גדולה, שיכולה לסחוט ממנו הכל עד הרגע שבו לא יתאים לה יותר – או שתגיע מכונה יעילה יותר שתחליף אותו. כיצד תברח מגורלך כבורג?

הרשת סערה בשבוע האחרון בעקבות תחקיר של ה NY TIMES  על אמזון כמקום עבודה פוגעני. התחקיר העלה לדיון שאלות בנוגע לעתיד, ואולי גם הווה, של העובד במקום העבודה. האם התחקיר משקף עוד ארגונים או שזה ייחודי לאמזון?איך אני יכול לדעת אם גם לי זה יכול לקרות במקום העבודה?

בספרו החדש, ?Linchpin: Are You Indispensable המחבר, Seth Godin בוחן בדיוק את השאלה הזו. המשמעות של המילה Linchpin הוא חלק חיוני במכונה. וזה לטענת המחבר מהות ההבדל בין מי שימצא את עצמו בארגון כדוגמת התחקיר המדובר, או לחילופין יהיה תמיד זה שבוחר לעצמו את התעסוקה ומכתיב את התנאים. בשביל להבין את הנקודה חייבים קודם כל להבין את הכוחות הפועלים בעולם העבודה. כל מערכת פועלת על היררכיה של:

amazon-750x368

 עובדי ייצור > עובדי ניהול > בעלים

כדי שהמערכת הזאת תהיה כמה שיותר יציבה, הרכיבים שבתוכה (בעיקר עובדי הייצור) חייבים להיות ברי החלפה כך שאם אחד יחליט ללכת, המערכת עדיין תתפקד בצורה אופטימלית. הכל טוב ויפה לארגון, אבל מה אתנו? אם עובדי החברה ברי החלפה, מה מונע מהחברה להחליף אותנו בעובד שמסתפק במשכורת יותר נמוכה, או במכונה שיכולה לעשות את העבודה יותר יעילה? הכלכלה היום הפכה לכזאת  ההופכת אותנו לברגים קטנים שחיים בעולם של חוסר יציבות.

אם זה נשמע לכם חריף, תחשבו על זה כך – אם מישהו יכול לכתוב את מה שאתם תעשו בתפקיד שלכם, אם אפשר לתת לכם “הוראות הפעלה”, סימן שאפשר למצוא מישהו שיעשה את זה יותר בזול. ואם אפשר, זה גם יקרה. אתם יכולים לנסות לגבות מחיר או שכר גבוה יותר אבל אם אתם אותו דבר כמו זה שעומד בתור מאחוריכם, ייקחו את מי שעולה פחות. ואגב, אם זה יתאפשר, סביר להניח שבסופו של דבר המכונה תחליף אתכם.

חשוב להבין שהעולם הזה, בו עבודה הייתה מקום בו אמרו לנו מה לעשות, פיתחו אותנו והבטיחו לנו שיהיה בסדר, העולם הזה נגמר. העולם החדש, החלופי, הוא פלטפורמה של הזדמנויות שלא היו שם קודם. והוא דורש מאתנו לגשת אל היכולות שלנו, אל הקריירה שלנו, אל העבודה, אחרת לגמרי. לא חשוב איפה אנחנו עובדים, חשוב שנדע לוודא שאנחנו לא ברי החלפה, לא במישהו זול יותר ולא במכונה.

איך עושים את זה? עולם העבודה של היום ובוודאי של העתיד כבר לא זקוק לאנשים שיודעים לעשות מה שאומרים להם. הוא זקוק לאנשים שיודעים לפתור בעיות מעניינות, ליצור מה שלא ידענו לבקש, לא לפחד להתמודד במקומות שעוד לא נוסו. לא לפחד שיצחקו מאתנו, להיכשל ולדעת לקום ולהמשיך הלאה. לא לפחד לעמוד לבד עד שיצטרפו אלינו הראשון, אחר כך השני ואז כל השאר. בעולם העבודה החדש העבודה שישלמו לנו עבורה היא עבודה משמעותית.

אז תשאלו את עצמכם, האם אתם סתם תופסים מקום בעבודה? עובדים כי אתם חייבים? עובדים על פי תכנית או מפה שמישהו אחר הכין עבורכם? או שאתם רואים בעבודה שלכם הזדמנות, מקום בו אתם יכולים ליצור? ואם אתם מעסיקים, איזו עבודה אתם מנהלים, תחרות אל התחתית באמצעות ברגים במערכת או טיפוס אל עולמות חדשים באמצעות חדשנות ויצירה? ותזכרו, השאלה איננה אם היום הזה יגיע גם אליכם, רק מתי והאם אתם תהיו מוכנים?

מרכז ברוניצה ליזמות בטכניון,דרך קורסי היזמות השונים, מציע לכם ללמוד כלים שיעזרו לכם ליצור ולשמר יתרון תחרותי בשוק העבודה החדש. אתם מוזמנים ללמוד עוד בקישור: קורסים אקדמים

 

לכתבה המלאה בבלוג של נירית, לחצו כאן
לעמוד הפייסבוק של נירית כהן לחצו כאן
נירית כהן כיהנה במשך כעשור כסמנכ”ל משאבי אנוש של אינטל ישראל וכיום מנהלת באינטל מרחב אירופה יחידת יעוץ אסטרטגי.  לנירית מעל עשרים שנות קריירה במגוון תפקידי כספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות בארץ, באירופה, בארה”ב ובאחריות גלובאלית. כל הפרטים בעמוד ה Linkedin.