איך מצאתי את עצמי בהאקתון בשוויץ

פוסט אורח מאת: בת חן חוזה

קור מקפיא או אביב אירופי

נכון לכתיבת שורות אלו אני בציריך, שוויץ, אחרי האקתון חוויתי ולפני כנס בו חבריי לקבוצה ואני נציג אפליקציה שפיתחנו ב 35 שעות. איך מצאתי את עצמי במקום הקר הזה?IMG_9245

כמו שאתם  יודעים, לא פשוט בתור סטודנטית בטכניון לפנות זמן בלו"ז, אבל כששמעתי על ההאקתון START HACK בשוויץ, וגיליתי שמרכז ברוניצה ליזמות ואגודת ידידי הטכניון בשוויץ החליטו לממן כרטיסי טיסה ל-10 סטודנטים שייבחרו מבין המועמדים, התלהבתי. לא רק תחרות, אלא גם ארץ אחרת, אנשים שונים, תרבות שונה ואתגרים חדשים!

יצאנו בטיסת לילה מהארץ וכשנחתנו בבוקר בציריך קיבל את פנינו קור מקפיא (או כמו שהשוויצרים קוראים לו- אביב…). ההאקתון, נערך באוניברסיטת סנט גאלן שמתמחה בלימודי כלכלה ומנהל עסקים, ואורגן כולו ע"י סטודנטים. המשתתפים כללו סטודנטים ויזמים שהגיעו מארה"ב אירופה, וגם נציגים ישראלים מהאוניברסיטה העברית, וחברות שוויצריות ובינלאומיות. רב היזמים היו סטודנטים למדעי מחשב או מתכנתים, והם התפלאו קצת לשמוע שאני לומדת הנדסת אווירונאטיקה וחלל (כביכול לא מהתחום) אבל לא דאגתי לגבי זה יותר מדי.

לפתור אתגרים של חברות ענק

בתחילת האירוע כל חברה שנתנה חסות הציגה אתגר שהמשתתפים יכולים לנסות לפתור. עבדתי עם ארבעה סטודנטים נוספים מהטכניון-  עומר ערד וגיל אלבז שעסקו בתכנות, נדב מכבי ואני עבדנו על  השיווק והפרזנטציה. בנינו אותה מתוך מחשבה שפרזנטציה מוצלחת חשובה לא פחות מדמו עובד, וששילוב מוצלח שלהם עם רעיון חשוב ומועיל יוכל להביא ניצחון.

12821353_10153905739162778_4887190846043385464_nהאתגר שבחרנו היה לעזור לאנשים עם מוגבלות להתנייד ברכבות שמהוות חלק אינטגרלי בתחבורה השוויצרית, האתגר הוצע ע"י חברת הרכבות השוויצרית SBB בשיתוף עם p2pkit (חברה שמספקת טכנולוגיית שיתוף מידע ללא אינטרנט בטווחים קצרים peer-to-peer) .

פיתחנו את p2People , אפליקציה חברתית  שמאפשרת תכנון מסלול נגיש ואפשרות לשלוח בקשת עזרה לאנשים בסביבה ללא שימוש באינטרנט, דבר קריטי כאשר נמצאים מתחת לאדמה. למעשה האפליקציה רלוונטית לא רק לבעלי מגבלה פיזית, גם לאנשים עם מטען, ילדים ועוד יוכלו להיעזר בה. ערך מוסף לחברת הרכבות הוא מידע וסטטיסטיקה על התנהגות הנוסעים- מידע שיאפשר לחברה לתכנן ולהתאים את התחבורה בצורה טובה יותר.

בשעה 00:00 התחרות החלה והתחלנו לעבוד בטירוף. היו לנו 35 שעות לבנות ולהציג את האפליקציה שלנו. בלילה השני נתקלנו בבעיות בפיתוח וגם העייפות גברה אבל לבסוף בבוקר, לאחר עבודה קשה, הכל עבד- האפליקציה והמצגת היו מוכנות. קצת תרגול ושינויים של הרגע האחרון ונקראנו להציג מול השופטים. זכינו במשימת האתגר ובמקום שני בתחרות הכללית.

ההאקתון היה חוויה מדהימה. פגשתי אנשים חכמים ומעניינים מארצות שונות שלכולם התחביב המשותף של להמציא וליזום. אתגר נוסף היה הצורך להבין ולחשוב איך להתאים מוצר לאנשים מתרבות אחרת. למדתי לסמוך על הדרך שלי גם אם היא שונה משל כולם כי בסוף היא יכולה להשתלם בגדול. וכמובן איך אפשר בלי – הרגשתי שייצגנו את ישראל, הטכניון ומרכז ברוניצה ליזמות בטכניון בכבוד לאורך כל התחרות.

בת חן חוזה, שנה שנייה הנדסת אווירונאוטיקה וחלל

לאלבום התמונות המלא מההאקתון

רוצים להשתתף בהאקתון פה בארץ?

תחרות Fintech Challenge מגיעה לטכניון. לפרטים נוספים והרשמה