ביקשנו מרכזת היזמות באס"ט לדבר – זה מה שהיה לה להגיד

פוסט אורח מאת מור סמולש, סטודנטית שנה שניה בהנדסת תעשיה וניהול ורכזת היזמות באגודת הסטודנטים

12063735_10207824279344330_5563636795016963772_n

עשיתי הכל לפי הספר- ומשהו הרגיש לי מפוספס
זהו סיפור על תלמידת תיכון טובה, שהפכה לחיילת טובה, והמשיכה ללימודים גבוהים – בדיוק כמו שמצפים ההורים, ועברה שנה ראשונה טובה.. זהו, זה הפאנץ'.
סתם, נראה לכם שככה אני אתן לסיפור שלי להמשיך?
אז כן, את השנה הראשונה בלימודים עשיתי לפי הספר. הייתי בכל ההרצאות, עשיתי את כל השיעורים, ואפילו קיבלתי ציונים ממש טובים. אבל תחושת הפספוס לא הרפתה… הרגשתי שאם אעביר ככה את כל התואר, כנראה שאצא אל השוק עם ציונים טובים, אבל אפסיד את הדברים החשובים באמת ואת כל הכלים שאפשר לרכוש בטכניון ואי אפשר למצוא במערכת המומלצת. שלא תבינו לא נכון, מבחינתי הצלחה בלימודים חשובה עד מאוד, אך ניתן להשיג אותה גם בדרך אחרת.
החלטתי שמשהו בסדר העדיפויות צריך להשתנות. חברים זה חשוב, וגם חוויות ותכנים ועשייה היא חשובה באותה מידה כמו למידה בשיעור, אם לא יותר. אז החלטתי להיות יותר מעורבת בעשייה החברתית בטכניון.
מישהו המציא תפקיד במיוחד בשבילי
כששמעתי על התפקיד של רכזת יזמות באס"ט, תפקיד חדש לחלוטין שהוגדר בתחילת השנה, הרגשתי כאילו מישהו שמכיר אותי ידע שזה מה שאני מחפשת ויצר תפקיד במיוחד בשבילי. תפקיד שיחשוף אותי לפעילויות מיוחדות שמתרחשות בקמפוס ואף יאפשר לי ליזום אותם.
בשלב זה של חיי חלום הסטארט-אפ הישראלי לא בדיוק קורץ לי
מהי יזמות בשבילי?­­­­ האמת, שזה לא ממש יזמות במובן הקלאסי. בשלב זה של חיי חלום הסטארט-אפ הישראלי לא בדיוק קורץ לי. אבל יש לי יעדים מאוד גדולים שהצבתי לעצמי, ואני סבורה כי יזמות היא חלק בלתי נפרד מכל אחת מהמטרות האלו. למעשה, אני מאמינה שיזמות מתבטאת בכל אספקט בחיים. אם סטודנט מתחיל במשרת סטודנט ובשלב כלשהו הגיע להיות מנכ"ל החברה, האם יש מילה טובה יותר לתארו מאשר כיזם? הייתכן שהוא הגיע למעמדו מבלי לגלות יוזמה, להגדיל ראש, לחשוב על רעיונות ופתרונות יצירתיים ללא הרף? פתרונות אשר הגה בעצמו, לא כאלו שלמד מאיזה ספר..
 מי שיזם בתוך תוכו, ימצא הזדמנויות כמו מטילי זהב בכל פינה.
חברים, יש כל כך הרבה הזדמנויות בטכניון! מי כמוני יודעת כמה הלימודים עמוסים ושואבים, אבל עם מעט תמרון וניהול זמן טוב יותר תוכלו לעשות צעד קטן, להגיע לעוד הרצאה, לבדוק אילו קורסי בחירה בתחום היזמות יש בפקולטה שלכם, להתעניין, וכמובן – אני כאן בשבילכם! מזמינה אתכם לפנות אלי כדי לקבל מידע על מרכז ברוניצה ליזמות בטכניון, על התחרויות האירועים והתכנים השונים. על המשאבים שהטכניון מעמיד לרשותכם ורובכם כלל לא מודעים אליהם!
הצעה נוספת לסיום: כאשר אתם הולכים ברחבי הטכניון, נסו להתנתק מלחצי הלימודים והמחשבות הטורדניות, התבוננו סביבכם, באנשים החולפים, בלוחות המודעות, נסו להיות ערים לסביבה. מי שיאמץ את העצה, כנראה יבחין בקרוב בהזדמנות שמחכה לו.

שלכם,

מור

רכזת היזמות של אס"ט yazamut@asat.org.il