גיא אביגדור עם כמה טיפים בדרך לסטארטאפ twtrland

גיא אביגדור/ עשה ואל תעשה בדרך לסטארטאפ

twtrland הינו מיזם אשר מספק נתונים קלים לקריאה למצבו ומיצובו של מותג וכן אינדיקציה באשר למי הם מובילי דעה ברשת החברתית twitter. המיזם נוסד על ידי איתן ונועם אביגדור, שני אחים תאומים בוגרי הפקולטה למדעי המחשב, והאח השלישי גיא, בוגר הנדסת מכונות ו MBA בטכניון, שעבר כבר במספר מיזמים בתחום המכשור הרפואי (Spring Health Solutions, Microsert).

כחלק מפעילותינו בeClub הזמנו את המייסדים לספר לנו על הדרך שלהם ולתת מספר עצות להתנהלות עבור מי שמתחיל עכשיו.

איתן, מאיפה הכל התחיל?

כל המיזם התחיל מצורך אישי שלי. הרגשתי שחסרים לי כלים במדיה החברתית טוויטר; משהו שייתן לי פרופיל משתמש- מי הוא, מה הוא אוהב, מה טווח ההשפעה שלו על אחרים, למעשה ניתוח של  הפרופיל שלו.

אחרי שראיתי שעליתי על משהו כי צברנו מספר רב מאוד של משתמשים תוך זמן קצר, החלטתי לגייס את אחי גיא.

גיא, הצלע היחידה שלא מגיעה מעולם המחשבים, הבין מהר מאוד שיש לאחיו משהו אדיר ביד, הוא החליט לעזוב  את כל העיסוקים האחרים בצד ולהצטרף.

גיא, איך מוצאים קרן השקעות מתאימה?

קראנץ בייס (Crunchbase)- יש שם מידע על כל הקרנות בעולם- מי משקיע, כמה, איפה, מתי.1459713_578058528910311_1632974568_n פשוט לחפש ולהבין למי לפנות. כל הקרנות רוצות שתציג להן את המיזם- והרבה פעמים הן שומרות איתך על קשר רק כדי להרגיש את השטח, אתה הדרך שלהן לעשות את זה. תחליטו מראש כמה זמן מתוך ה24 שעות שיש לכם ביממה אתם מקדישים לקרנות. קרנות יכולות לגזול לכם את הכל הזמן אם לא תתחמו את זה מראש.

אז למה שלא נפנה לחממות?

הבעיה בחממות, מניסיוני, היא שהן תמיד לוקחות אחוזים גבוהים מהחברה (פרט לבירוקרטיה במימון פעילויות שוטפות). מאידך, היתרון הוא שניתן לפנות אליהן בשלבים מוקדמים ולפעמים קל יותר לגייס מהן. אנחנו החלטנו לא לפנות אליהן בכלל ולהשאיר חלק ניכר מהחברה בידינו.

באיזה שלב לבקש NDA (הסכם סודיות)?

בתחום האינטרנט, לא רלוונטי בכללל בקש חתימה על הסכם כזה, פשוט יש כל כך הרבה רעיונות שזה לא מאפשר לנותני השירות להתחייב לפונה ספציפי. הסוד הוא לא ברעיון העצמו, אלא באיך תממש אותו. כשהייתי בתחום המדיקל אז הסיפור היה שונה, שם לפני שמוציאים מילה דואגים לחתום על הסכם שמירת סודיות. רק נכנסת לחדר ישר אתה חותם על הסכם סודיות.

איתן, איך הצלחת לנטרל את עצמך? את הרצון שלך בתור טכנולוג להכניס כל שטות למוצר?

זו דרך חיים וזו עבודה תמידית. תמיד אני חושב מה יהיה מובן ופשוט למשתמש. אני מכריח את העצמי לעשות הפרדה בין מה המוצר יכול לעשות ובין איך זה יהיה פשוט למשתמש לצרוך את היכולות הללו.

איך זה להיות שלושה אחים שותפים?

לכל אחד מאיתנו יש את החלק שלו בחברה. גיא אחראי על הביזנס, איתן על המוצר (Product), ונועם על הפיתוח. אנחנו מאוד משתדלים שההחלטות יהיו משותפות עם הסכמה מלאה של כל האחים. אבל כשיש חילוקי דעות- יש חלוקה ברורה של מי המילה האחרונה בכל תחום.

תן לנו טיפ לכל היזמים בקהל:

אם זה משהו שאתה אוהב לעשות תעשה אותו!

תמונות מהאירוע.

גם לכם יש רעיון? מתלבטים מה לעשות ומה לא לעשות? שלחו לנו מייל ובואו למפגש ייעוץ.