הלימודים שפתחו לי את הראש

פוסט אורח מאת אלכס דומשק, מייסד Labsuit

סיימתי את לימודיי בטכניון ב-2010, במסלול של מערכות מידע  – המסלול המשותף למדעי המחשב והנדסת תעשייה וניהול. הייתי ממליץ על המסלול לאחרים, כי במסלול זה אתה חי את שני העולמות ושניהם פותחים את הראש מהרבה בחינות. במדעי המחשב אתה לומד כלים ובהנדסת תעשייה וניהול אתה לומד את הצרכים של התעשייה.

אחד הכלים שלמדנו הוא  פיתוח תוכנה לאינטרנט. מאוד רצינו לעשות משהו עם הידע הזה, לעשות יותר מתרגיל בית בקורס, אז המצאנו רעיון. אבל מתי יש זמן לסטודנט לתואר ראשון לפתח משהו שלא במסגרת הלימודים? אף פעם אין – וגם לי לא היה. למרות  חוסר הזמן, מצאנו פתרון – חיפשנו מנחה במדעי המחשב כדי להחשיב את הפרויקט שלנו בתור פרויקט אקדמי עבור נקודות, וכך יצא שיש לי 3 נקודות בתואר עבור קורס שאף פעם לא הופיע בסילבוס!

ביזמות ראש פתוח זה must

ראש פתוח של היזם זה תנאי הכרחי, אבל לא מספק. ראיתי חברים ללימודים שהיו הכי מתאימים לפתוח חברה, אבל בחרו לעבוד ב-Intel 🙂 ולהפך, לא  ידעתי מראש שאני הולך להתעסק ביזמות. במקרה, בסמסטר האחרון ראיתי מודעת "דרושים" בבנין טאוב. חיפשתי משרה ראשונה של מהנדס, ואחרי תהליך של 4 חודשים מצאתי את עצמי בעמק הסיליקון שבארה"ב. במשך כל הזמן המשכתי להתבשל לתחום של יזמות, הרי אין מקום יותר טוב (למעט הטכניון כמובן ..) לתפוס רוח של יזמות טכנולוגית.

להיות בתעשייה לפני שמתחילים סטארטאפ זה דבר טוב מאוד, ללמוד איך הדברים עובדים בשטח.

labsuit

צוות Labsuit

3 שנים אחרי שסיימתי את הלימודים, עזבתי את העבודה והתחלתי בפרויקט משלי שנקרא LabSuit. הגעתי לזה עם הניסיון שרכשתי במשך השנים ולא פחות חשוב – הגעתי עם חסכונות שיאפשרו לפתח מוצר ויתנו מרווח נשימה.

המוצר שלנו הוא פלטפורמת אינטרנט שבה מעבדות מחקר יכולות להחליף חומרים כימיים וביולוגיים. הרעיון ל-LabSuit הגיע מהשותפה שלי, שעבדה 10 שנים במעבדה כימית.  נכון לאוגוסט 2015, אחת מתוך 5 מעבדות אקדמיות בישראל משתמשות ב-LabSuit.

היום אנחנו נמצאים בתוכנית BizTEC, שמספקת לנו מנטורים שעוזרים לנו להתגבר על האתגרים של מיזם צעיר, נותנים לנו תשובות לשאלות לא פשוטות, ואנחנו מאמינים שבעזרתם נצליח להגשים את החזון שלנו להפוך את Labsuit לחברה גלובלית.

אלכס יציג את Labsuit בפני משקיעים ואנשי תעשיה בדמו דיי של ביזטק,  ב 13.10.2015 בהצלחה!!