טעימה מחיי היזמות

בלוג אורח מאת: קרן רזניק

קורה מדי פעם, שמשוטטים בפייסבוק ופתאום עולה לפיד משהו מעניין. במקרה שלי, נתקלתי בתמונות של סטודנט שנה מעליי באחד מאירועי מרכז ברוניצה ליזמות בטכניון. עד אותו הרגע, מתוודה, לא הכרתי את המרכז. ההתקלות המקרית שלי בזה בפייסבוק חשפה אותי לקיומה של ׳סצנת יזמות׳ שמתרחשת בטכניון וחייבת להודות, שזה דיגדג לי בקצות האצבעות.

KEREN

כנראה שחלק מהסיבה שטרם יצא לי להיחשף לנושא היזמות, היא הימצאותי בפקולטה לארכיטקטורה. לא תמיד אנחנו ב׳מרכז העניינים׳ ויתכן וגם החיבור בין ׳יזמות׳ ו׳אדריכלות׳ הוא לא משהו שבהכרח מסבר את האוזן במובן של ׳חיבור טבעי׳, אבל דווקא עבורי לחיבור היה פוטנציאל אדיר במובנים של יצירתיות, ׳חשיבה מחוץ לקופסא׳, שילוב יכולות גרפיות והסתגלות גבוהה לחוסר בשעות שינה. לסיכומו של עניין, כששמעתי על המרתון 3DS) 3DayStartup), הבנתי שזה משהו שאני חייבת לנסות ולו בשביל ההרפתקה.

מהר מאוד גיליתי, שיתכן וכל ההגשות הפרונטליות שהעברתי עד עכשיו בפקולטה, מתמצות לניסיון לעשות פיצ' משכנע של הרעיון שלך. הפעם לשם שינוי, נאלצתי לשכנע חבורה של סטודנטים, שהקשר שלהם לעולם שלי הוא כמעט מקרי, שהרעיון שלי טוב ונחוץ בעולם- כדי שגם הם יתלהבו ויחליטו לעבוד איתי.

מצגת של 160MB

הדבר הראשון שלמדתי מהחוויה הזו, היא שמצגות של 160 מגה, תקפות רק לפקולטה לארכיטקטורה (אנחנו לא חושבים שזה מוזר, כל השאר כן). הדבר השני שלמדתי, שרעיון טוב, זה רעיון טוב, לא משנה מאיזה תחום הוא מגיע ומי מציג אותו . באופן הזה נחשפתי לפיצ׳ים בתחום המכשור הרפואי והרשתות חברתיות, לחוויות צלילה עם יותר מדי אדרנלין ועוד. היה מרתק לראות איך אנשים מדיסציפלינות שונות, מתארים את הרעיון שלהם בגובה העיניים ושכלי לא פחות חזק מרעיון טוב, הוא היכולת לתקשר אותו במילים פשוטות ובמוטיביציה.

סטארטאפיסטית ל-72 שעות

KEREN

אספקט נוסף וחשוב לא פחות, היא החוויה הזו של ׳עולם אחר׳. אומרת עולם אחר, כי עבורי, ללכת עם סרט עם השם שלי (כי מנטורים צריכים לדעת איך קוראים לי), להיות בחדר עם מלא אנשים מוכשרים מכלל התחומים שהטכניון מציע, לקבל פיצות ובירות חינם (היה גם סושי), לקבל את ההזדמנות להכיר אנשים שאשכרה ׳עשו את זה׳ מהעולם האמיתי (ואפילו לשמור איתם על קשר כי זו רק ההתחלה) ולעשות את כל זה במרתון באיזו כיתה בפקולטה להנדסת חשמל – ממש שואב אותך לאינטנסיביות חדשה, יוצר אווירה של הדבר האמיתי, כמעט כמו להרגיש ׳סטארטפיסט׳ ל-72 שעות. זה מסוג החוויות שגורמות לך להגיד לעצמך ׳זה לא ממש בשבילי׳ או שלחילופין אתה אומר ׳נראה לי שנדבקתי בחיידק הזה, איך ממשיכים מפה עכשיו?׳

אסכם בקצרה, שהייתה חוויה מהממת, שגילתה לי על עצמי שהחיידק כנראה ישב שם מזמן ושהפלטפורמה הנפלאה הזאת, איפשרה לי לגלות אותו. בעקבות ה-3DS הכרתי את השותף שלי למיזם ונכון לעכשיו, אנחנו רצים ביחד לדבר האמיתי ממש.

קרן רזניק –

שנה ה' בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, יו"ר ועדרכילות מטעם אגודת הסטודנטים.