מגמת התמחות המשנה ביזמות- כל מה שרצית לדעת

11429617_820986214617540_6921607504367381024_oכשמסתכלים על יזמים מצליחים, נדמה שזה עניין של כישרון מולד. כל פעולה שלהם באה ממקום אינטואיטיבי ונראה שהם מצליחים בלי להתאמץ. בפועל, רב היזמים עבדו קשה ועשו לא מעט טעויות עד שהגיעו להצלחה.

אף אחד לא יכול ללמד אותך איך להיות יזם. אבל-כן אפשר ללמוד מאיזה טעויות להימנע וכיצד לממש את הפוטנציאל היזמי שלך ולהפוך ליזם טוב יותר. מגמת התמחות המשנה ביזמות נועדה בדיוק בשביל זה. מטרת התוכנית היא להקנות את הכלים והידע- כדי שברגע שתצא לתעשיה (בין אם כמייסד סטארטאפ, ובין אם כיזם בתוך ארגון), נקודת ההתחלה שלך תהיה הכי גבוהה שאפשר. מה שתעשה משם, זה כבר בידיים שלך.

 למה כדאי להשלים את המגמה?

העולם התעסוקתי כיום שונה מאוד מהעולם התעסוקתי של לפני 20 שנה. אם לימדו אותנו שהדבר הכי חשוב כדי להתקדם זה תואר, היום תואר הוא ערובה לנקודת פתיחה טובה, לא יותר. העולם התעסוקתי הפך להיות כל כך דינמי, שהקריירה שלנו הפכה לסטארטאפ בפני עצמו. כבר מגיל צעיר יש לנו צורך בסט כלים שונה לחלוטין ממה שחשבנו. אנחנו צריכים לדעת כיצד לשווק את עצמנו למעסיקים פוטנציאלים ולהבין שהמקצוע שלנו כנראה ישתנה מספר פעמים במהלך חיינו. 75% מהיזמים עבדו בארגון, הקימו סטארטאפ, חזרו לארגון, והיו צריכים להמציא את עצמם מחדש בכל פעם.

מגמת היזמות נוגעת בנקודה הזאת. ידע ביזמות לא נועד רק למי שרוצה להקים חברת סטארטאפ, זה נועד לכל מי שמבין שמדובר בסט כלים שמקנה יתרון תחרותי בכל תחום שאליו מתכננים להיכנס.

 אז מה לומדים?

כדי לקבל את התעודה, יש צורך בשלושה קורסי חובה וקורס בחירה אחד. קורסי החובה הם: שיווק למיזמים טכנולוגיים (094816)   – הקורס מלמד על ההיבטיים השיווקיים ביזמות, מתודולוגיות נפוצות, ניתוחים של אסטרטגיות שיווק  ותרגיל מעשי. היבטים פיננסיים ומשפטיים ביזמות (094814) – הקורס מקנה לסטודנטים הבנה אודות ההליכיים המשפטיים והפיננסיים בשלבים המוקדמים של הקמת מיזם טכנולוגי (הסכמי חברות, רישום פטנטים ועוד..) ופרוייקט גמר ביזמות (094815) – הכנת תוכנית מלאה למסחור. הקורס מבוסס על הידע שנרכש בקורסי הקדם ביזמות, ומאפשר להתנסות בתהליך הקמת חברה, עם דגש חזק על זיהוי הזדמנויות עסקיות והוצאתן לפועל.

11393354_820986031284225_1020924145279990357_o

בכל הקורסים יש מגוון רחב של מרצים אורחים – בכירים בתעשייה ויזמים מצליחים. מעבר להרצאות מרתקות, הסטודנטים במגמה זוכים ליצור קשרים יקרי ערך עם בכירים בתעשיה.

קצת על בוגרי המגמה

מרבית הבוגרים נדבקו בחיידק – ובחרו להשתלב בסטארטאפים בצמיחה. תהילה סבאג, הבוגרת הראשונה של המגמה הצטרפה לסטארטאפ StartApp (כן..) לתפקיד בתחום השיווק,  אלעד שעשוע הצטרף לצוות Everysight, ואיליה גלנץ לסטארט אפ שעדיין נמצא מתחת לרדאר.

כיצד נרשמים?

הרישום למגמה מומלץ החל מהשנה השנייה במזכירות לימודי ההסמכה בפקולטת האם. סטודנט שיעמוד בדרישות, יקבל תעודה חתומה על ידי דיקן לימודי הסמכה המאשרת כי השלים בהצלחה את המגמה המשנית.

למידע נוסף אודות המגמה ניתן לפנות ל: yazamut@technion.ac.il או לאבישג (אחראית שיווק במרכז ובוגרת המגמה) avishag@yazamut.technion.ac.il