שלום, אורח

 שם:
 אימייל:
קורסים ואירועים
כנס ישראל ליזמות 2012

 

 

 

כנס ישראל ליזמות 2012 - יוצרים ערך

 

בשעה טובה נחתם זו השנה החמישית ברציפות 'כנס ישראל ליזמות', בטכניון בחיפה.


השנה נערך הכנס תחת הכותרת "יוצרים ערך" – והתרכז בקשירה מוצלחת בין מודלים עסקיים רווחיים לבין ערך בונה של מיזמים שונים לכלכלה, לסביבה, ולחברה.


המשתתפים בכנס זכו לשמוע מפי מיטב היזמים, המומחים, אנשי המקצוע ונציגי החברות, על הדרך שבה יכולים מיזמים טכנולוגיים להעניק ערך מוסף לסביבה בה הם פועלים.


נערך פאנל בהשתתפות שי וינינגר (Fiverr), ישי אתר (Life-Bond) וססיל בליליוס (Impact 1st), כל אחד מהם מייצג חברה אשר בבסיסה מודל עסקי-חברתי מוצלח. משתתפי הפאנל פרטו לבאי הכנס את אופי הפעילות של חברות אלה, והדגימו כיצד יוצרים סינרגיה של השיקולים העסקיים עם תרומה לקהילה וללקוחות.


נציגים של Google, Microsoft ו-Phillips הציגו בפנינו את הדרכים בהן ענקיות הטכנולוגיה מטפחות סטארט-אפים הפעילים בהשקה לתחומי ההתמחות שלהן. החברות הגדולות מספקות מטריה של כלים ומשאבים, תנאי חממה, מנטורינג ואינקובטורים. כל זאת במקביל להשקעות, ותוך עידוד החיבור בין יזמים שונים.


נשא דברים שי רשף מייסד University of the People, מיזם חברתי חוצה-יבשות המעניק לימודי תואר ראשון לאוכלוסיות נחשלות ברחבי העולם, דרך מודלים של תוכניות לימודים מקוונות.


במסגרת הכנס שמענו בכירי תעשיה ואישים נוספים שיריעה זו קצרה מלהכיל. הוצגו פרויקטים נבחרים, ונערך אירוע חצי-הגמר של תחרות Biztec השנתית ליזמות.


כמיטב המסורת העניקו אנשי התעשיה מפגשי ייעוץ אישיים ליזמים בתחילת דרכם, תרמו מנסיונם, וכן נוצרו קשרים חדשים.
כבכל שנה, גם השנה פקדו את הכנס סטודנטים ויזמים צעירים רבים, ואלו נחשפו לבכירים ביזמות ההיי-טק בישראל.

 

תודה לכל מי שתרם בהשתתפותו.
נשמח לראותכם גם בשנה הבאה!