שלום, אורח

 שם:
 אימייל:
אודות
מיזמים מבטיחים: Pixtr לא נחים לרגע

מקורס ביזמות לסטארט אפ מבטיח  – Pixtr  לא עוצרים לרגע.

 

הם החלו כסטודנטים בקורס "יזמות וקניין רוחני", שם קיבלו מטלה לפתח רעיון למיזם. הם לא ידעו שזו רק נקודת ההתחלה במסע שלם שמצפה להם. מאז הספיקו להשתתף בתחרות ביזטק, לזכות במקום הראשון בתחרות Intel challenge Europe , לחבור לאורי לוין (מייסד ונשיא Waze) ולגייס כספים מקרן הון סיכון.

הכירו את Pixtr, שהוכתרה החודש ע"י Mako כ "אחת מהאפליקציות הישראליות שבדרך לכבוש את העולם".

 

צוות Pixtr מורכב מירון רצ׳ר, אבנר בר ואביב גדות, סטודנטים בטכניון מהפקולטות למדעי המחשב והנדסת חשמל. ירון ואבנר הכירו עוד בבית שבעמק יזרעאל ובטכניון חברו לאביב. שלושתם התעניינו ביזמות, החליטו להירשם לקורס "יזמות וקניין רוחני", והשאר היסטוריה: "הרעיון נולד כמטלה בקורס שלמדנו אצל פרופ' עוזי דה האן: היינו צריכים לחשוב על רעיון שמהווה בעיה אמיתית. אביב העלה את הרעיון ופיתחנו אותו – הכנו מצגת ובנינו תוכנית עסקית. בסוף הקורס עוזי סיפר על תחרות ביזטק. החלטנו להשתתף, עלינו לגמר ולצערנו לא זכינו. בביזטק הציעו לנו להשתתף ב Intel global challenge. טסנו לתחרות, עברנו הרבה סדנאות הכנה ולשמחתנו הרבה זכינו בגמר – מקום ראשון באירופה. כאשר חזרנו לארץ והזכייה שלנו התפרסמה קיבלנו הצעות שונות להשקעה. במקביל השתתפנו בסדנה סגורה שארגן מרכז היזמות בטכניון עם אורי לוין (מייסד ונשיא Waze). היה בינינו חיבור מצוין ומאז אנחנו נפגשים  ומדברים איתו כמעט מדי יום. הוא עזר לנו בגיבוש המיזם, הכנה לפרזנטציות מול משקיעים, ובתהליך הגיוס."

  

נקודת המפנה

Pixtr מציינים את המפגש עם אורי לוין כנקודת המפנה המשמעותית במיזם וממליצים ליזמים מתחילים למצוא מנטור מתאים:

"היינו בstate of mind שונה לחלוטין לפני שהכרנו את אורי ועכשיו אנחנו מרגישים שקפצנו לבריכה של הגדולים. המחשבה שלנו הייתה שכדי להגיע לקרנות צריך להוציא מוצר לשוק  ולהוכיח שאנשים רוצים את זה על ידי גידול  מהיר במספר המשתמשים. זו חשיבה נכונה, אבל במקרים בהם המורכבות הטכנולוגית גדולה כמו במקרה שלנו, היא בעייתית. אורי הראה לנו שאפשר לעשות את זה אחרת – קודם לגייס כסף ובאמצעותו לצאת עם מוצר מוגמר ואיכותי כך שרוב הלקוחות יהיו מרוצים ממנו. מה שנכון לנו, לאו דווקא נכון לאחרים, לכן אנו ממליצים מאוד לסטודנטים קודם כל לנסות ולמצוא מנטור שיש לו הכרות וניסיון עם יזמות והתעשייה, ויודע לפתוח את הדלתות הנכונות ולהתמקד בכיוונים הנכונים. אפשר גם בלי מנטור ,אבל לדעתנו זה הרבה הרבה יותר קשה".

 

החלטנו שמתאבדים על זה

 אם כבר מדברים על קושי, גם Pixtr , כמו יזמים רבים אחרים נתקלו בדילמות וקשיים שהעמידו אותם במצבים לא פשוטים. "הגענו למצב שלא היה לנו כסף כדי להתקדם, עבדנו במקומות אחרים שלא אפשרו לנו להתקדם במיזם, ודווקא אז מהמקום הכי קשה, החלטנו שאנחנו מתאבדים על זה. כשהפכנו את Pixtr מעיסוק צד לעיסוק העיקרי שלנו ,הקרבנו ביטחון והמשקיעים הבינו כמה אנחנו מאמינים במיזם והגיבו אחרת. יש רכבת הרים לא פשוטה ליזמים, מלאה  בהצלחות וכישלונות ולקח לנו זמן להבין ולהתמודד עם זה.

  

 

טיפ לסטודנטים בתחילת הדרך

ירון מספר: "הדרך שאנחנו עשינו יכולה להתאים מאוד לסטודנטים שמתעניינים בתחום. הירשמו לקורס ביזמות, תלמדו שם את ההגדרות והנושאים הבסיסיים של העולם הזה כמו פטנטים, ניתוח שוק, תוכנית עסקית... לאחר מכן תעזרו בסדנאות של ביזטק ומרכז היזמות. הן לימדו והכינו אותנו מאוד טוב ועזרו לנו להתגבש, והכי חשוב- כך הכרנו את המנטור שלנו, אורי ".

אם אתם שואלים מה הלאה, Pixtr רוצים להפוך להיות עורך התמונות העיקרי בשוק "השאיפה שכל התמונות בעולם יגיעו דרכנו ושאם לא צילמת ב Pixtr  - ישימו לב לכך ישר". Pixtr  הם ללא ספק גאווה טכניונית. לנו נותר רק להחזיק להם אצבעות ולקוות שהחזון שלהם יתגשם.