שלום, אורח

 שם:
 אימייל:
אודות
תורמים

תמונה

יהודה ודיתה ברוניצקי

 

מרכז ברוניצה ליזמות בטכניון הוקם בזכות תרומתם הנדיבה של דיתה ויהודה ברוניצקי, מייסדי חברת אורמת.


חברת אורמת תעשיות הוקמה ב-1965, והיא אחת החברות המובילות בעולם בפיתוח ובייצור של חשמל מאנרגיה גאותרמית. החברה נחשבת חלוצה ופורצת דרך בתעשיית האנרגיה הירוקה והיא הגיעה למעמדה זה בזכות החזון, היוזמה, החדשנות וההתמדה של בני הזוג ברוניצקי.


תחנות הכוח הגיאו-תרמיות שפותחו ויוצרו במפעל אורמת בישראל יוצאו והוקמו בארצות הברית וב-18 מדינות נוספות.


אורמת קיבלה את פרס החדשנות בתחום האנרגיה מטעמה של האגודה האמריקאית של מהנדסי המכונות, את פרס האו"ם לטכנולוגית האקלים, ואת פרס התו הירוק בישראל.


מר ברוניצקי קיבל את פרס רוטשילד לחדשנות ויצוא, ויחד עם רעייתו דיתה הוא חולק את פרס התעשייה הישראלי ואת פרס החלוציות בתחום הגיאו-תרמי.


מעורבותם של בני הזוג ברוניצקי בטכניון נובעת ממחויבותם העמוקה לישראל ולהתפתחותה התעשייתית, וכחלק מפעילותם הענפה לקידום החינוך הטכנולוגי בישראל. בני הזוג אף קיבלו בשנת 2007 תואר ד"ר לשם כבוד מהטכניון.


במעמד קריאת המרכז ע"ש יער ברוניצה אמר יהודה ברוניצקי:

"ביער ברוניצה באוקראינה נרצחו 12,000 יהודים מהעיר דרוהוביץ' והסביבה. דרוהוביץ', אשר יותר ממחצית האוכלוסיה בה היו יהודים, היתה מרכז תעשייה פטרוכימית ומוקד הנדסה ותרבות טכנולוגית והתברכה כמרכז יזמות.

"תודה לטכניון על שנאות לקרוא למרכז היזמות על שם ברוניצה. לדעתי שם זה ישמש סמל להמשכיות בין מה שאפיין את העם היהודי בעבר ובהווה: יזמות בתעשיה, אשר למרות נסיונות הנאצים לחסל רוח זו היא פורחת במדינת ישראל."

 


קרן TTT (Toronto- Technion Technology)


קרן TTT שייכת לאגודת הידידים קנדה- טכניון, ותומכת במאמצי מסחור בטכניון. מאז היווסדה ב-1990, תמכה הקרן במגוון פעילויות בנושא זה, כולל מימון ראשוני לאינקובאטור הטכניון (בנשר) ומספר מיזמים בו, יחד עם מספר מיזמים באינקובאטור החדש, ותמיכה מתמשכת באינטרסים של הטכניון הקשורים ביוזמת BioNorth, ומעבדת החדשנות.


מטרת קרן TTT הינה לאפשר מימון התחלתי סלקטיבי לפעילויות בטכניון המעודדות הגשמה של חדשנות, ומתוך כך לעזור ביישום של תוכניות מסחור חדשות.


קרן TTT תרמה את הסכום להקמת מעבדת החדשנות בטכניון.

קרן נואבר


קרן נואבר משקיעה הון, ידע, וניסיון בארגונים עימם עובדת, ודוגלת בשיתוף פעולה בין ארגונים אלו.

הקרן מתמקדת במספר נושאים: פרויקטים והשקעות בהם מיושמת טכנולוגיה של מידע ותקשורת, פרויקטים והשקעות שמטרתם לעודד פיתוח בתעשיות הבריאות, ופרויקטים והשקעות בנושאי חינוך ותרבות.  


בשנת 2005, קרן נואבר תרמה את ההון הראשוני להקמת מרכז ליזמות בטכניון.