BreezoMeter: בסה"כ ניסינו להבין איפה כדאי לגור

זיו לאוטמן, מייסד  BreezoMeter, על החלום לשנות את איכות החיים של האנשים סביבו. 

"הרעיון שלנו התחיל מצורך מאוד פשוט: רן , המייסד הנוסף במיזם, רצה לבחור איפה לגדל את ילדיו. הוא חיפש דירה בכל מיני אזורים בארץ, וכמהנדס סביבה, היה לו חשוב למצוא מקום שזיהום האוויר בו מינימלי. מסתבר שהנתונים האלו כל כך לא נגישים, שגם מהנדס סביבה לא יכול להבין מה קורה ולקבל החלטה מושכלת המשפיעה על חיי היום יום שלו ושל משפחתו".

המידע נגיש ומאפשר להימנע מהרחובות המזוהמים

המידע נגיש ומאפשר להימנע מהרחובות המזוהמים

 BreezoMeter היא אפליקציה מבוססת מיקום, שמאפשרת לדעת בזמן אמת מהי מידת זיהום האוויר, ומציעה פתרונות בהתאם. אפשר לבחור מסלול ריצה, מקום לבילוי משפחתי עם הילדים ואפילו שכונת מגורים. החזון הוא שהמשתמשים ידווחו אודות מפגעי זיהום אוויר באזורם וכך ייסגר המעגל מול רשויות האכיפה לצורך הטיפול במפגע.

"רוב האנשים לא מודעים להשפעות הבריאותיות המהותיות של זיהום האוויר שסביבנו", מספר זיו, "אנחנו, בתור מהנדסי סביבה, מבינים את זה וגם יודעים שיש מה לעשות בנידון. למעשה, קיימים שלל פתרונות. כיום, לדוגמא, גרסת האלפא שלנו שולחת התראה כשזיהום האוויר ברחוב שלי חריג, כך שאני יודע מתי כדאי לסגור חלונות ולהדליק מזגן. הנושא חשוב ורלוונטי לכולנו בדיוק כמו מה אנחנו אוכלים וכמה פעילות גופנית אנו עושים, אך מרבית האנשים אינם מודעים לכך.את זה אנחנו רוצים לשנות".

איך שני מהנדסי סביבה מחליטים פתאום לפתח אפליקציה?

"כשהתחלתי את הלימודים בטכניון, רן כיהן כיו"ר ועד המסלול להנדסת סביבה. עם הזמן החלפתי אותו בתפקיד ופיתחנו קשר על בסיס מקצועי. לאט לאט התחברנו ונוצר בינינו קשר טוב- התייעצויות, שיחות והרצון לעשות משהו יחד. תוך כדי פרויקט הגמר (של כל אחד מאיתנו בנפרד) הבנו עד כמה קשה לאסוף מידע על איכות הסביבה ומפגעים סביבתיים. המידע קיים אי שם, אבל הדרך עד איסוף והבנה של הממצאים  ארוכה. אנחנו מדברים על מידע שמשפיע על חיים של אנשים, ומגיע להם לקבל אותו ולהבין מה המשמעות מבחינתם. היה לנו ברור שהמידע חייב להיות זמין בצורה מיידית, ובשילוב הניסיון שהיה לי בפיתוח אפליקציות, אפליקציה הייתה דבר מתבקש. למעשה, רק לפני מספר חודשים הבנו שאנחנו סטארטאפ שפועל בקטגוריה חדשה שנקראת CleanWeb, הרותמת את יכולות טכנולוגיית המחשוב והענן עם המדיה החברתית, למען הפחתת המפגעים הסביבתיים כמו זיהום אוויר, צריכת אנרגיה, מים וכו' ".

BizTEC עזרה לנו לגבש צוות מנצח

זיו לאוטמן, רן קורבר ואמיל פישר, מייסדי MyBreathMeter

זיו לאוטמן, רן קורבר ואמיל פישר, מייסדי BreezoMeter

"כל פעם שקראנו על Biztec או דיברנו על התחרות, ידענו שזה החלום ולשם אנחנו שואפים להגיע. רן כבר היה בתואר שני וידענו שזו ההזדמנות האחרונה שלנו. נרשמנו, וככה הכל התחיל. עברנו תהליך מדהים. אחד הדברים החשובים שלמדנו זה לחזק את החולשות שלנו. בהתחלה חשבנו שנוכל לעשות הכל לבד. מהר מאוד הבנו שאנחנו תמימים וחייבים לצרף מישהו מקצועי בתחום הנדסת תוכנה. עשינו רשימה של "מיהו המהנדס האידיאלי בשבילנו?" וכך חשבנו על אמיל (אמיל פישר, המייסד השלישי. א.א). מיד היה חיבור מעולה. במסגרת התחרות היכרנו גם את רוויטל הנדלר, מייסדת AllJobs.  היא התחברה לרעיון ולסטארט אפ, הצטרפה לצוות וכיום מכהנת כיו"ר.

נקודת המפנה חלה לקראת סוף תוכנית הקיץ של ביזטק. הבנתי שיש המון עבודה, המון השקעה, שצריך מחויבות מלאה כדי לקדם את הסטארטאפ, ועברתי לעבוד במיזם במשרה מלאה. זה השלב שבו הכל התחבר, הבנו מה אנחנו עושים, לאן אנחנו שואפים להגיע, כמה כסף אנחנו צריכים, כמה זמן זה ייקח. זה היה יום שמח."

תמיד היו לך מחשבות של יזם?

"אף פעם לא ראיתי את עצמי כיזם במובן של סטארטאפ. תמיד הייתי אדם שיוזם ביום יום דברים ״קטנים״ החל משיתופי פעולה עסקיים דרך ארגון כנסים ועד יוזמות לשיפור חיי היום יום בעבודה או בלימודים. לאורך התואר והניסיון בעבודה החלו לצוץ רעיונות, כך שדברים התחברו באופן כל כך טבעי שאפילו לא הרגשתי שאנחנו מקימים סטארטאפ. היום כשאני בתוך זה צצים לי כל הזמן רעיונות לסטארטפים חדשים.

אז אם חשוב לכם האוויר שאתם נושמים, אתם מוזמנים להירשם לגרסת הביתא של החברה ותוכלו להיות הראשונים להתנסות.

ואם גם לכם יש רעיון שיכול להיות הסטארטאפ הבא, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבוע פגישת ייעוץ.

תגובה אחת

Trackbacks/Pingbacks

  1. הריצה שתעלה לכם בבריאות | BreezoMeter